شما

مرکز مطالعات حکمت – دانش و فن معماری و شهرسازی ایرانی اسلامی

Open an expert website consultant for Islamic Architecture

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

همزمان با عید سعید غدیر خم، فاز نخست وبسایت تخصصی مشاور معماری اسلامی راه اندازی شد.

نیاز دانشجویان و محققان به دانستن بیشتر درباره معماری اسلامی و حجم زیاد سوالات دانشجویان ما را بر آن داشت تا در فاز نخست ، خدمات مشاور و آموزش معماری را فعال نماییم.  هم اکنون سایت بصورت آزمایشی به نشانی islamic-architect.com مشغول فعالیت است و انشالله با همین نام پذیرای علاقمندان خواهد بود.

به زودی ثبت نام دوره فشرده ترمیک آموزش مهارتهای معماری از طریق سایت آغاز خواهد شد . علاقمندان میتوانند علاوه بر سایت از طریق شماره  09383284285 با آقای مهندس رحیمی نهوجی تماس حاصل بگیرند.

coincided with Ghadir eve specialized website, the first phase of the Islamic consultant.

the students and researchers need to know more about the Islamic architecture and the large number of questions, our students in the first phase, services and training consultant for the architecture. now to a website www. islamic-architect. com launched and " Hopefully, with the same name received enthusiasts.

soon the registration period of intensive architectural skills through the site will begin. enthusiasts can, in addition to the site with 09383284285 through contact with Mr. Arch. Rahimi.آخرین بروز رسانی مطلب در سه شنبه ، 22 مهر 1393 ، 10:41

نشست تخصصی بازآفرینی بافت فرسوده

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

اولین همایش ملی شهر هوشمند

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

http://smartcity2015.ir/wp-content/uploads/2014/09/SC2015.jpg

ایکوموس برگزار میکند

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

مستند سازی دیجیتالی بناهای  از دست رفته بجنورد

سخنران:

خانم مهندس سارا مهرعلیزاده

زمان :

دوشنبه 28 مهرماه 1393

ساعت 15 تا 18


مکان :

تهران.خ.ولیعصر.ضلع جنوبغربی پارک ساعی. فرهنگستان هنر. مرکز هنر پژوهی نقش جهان.تالار دکتر شیرازی

پیام رییس بنیاد معماری و شهرسازی ایران به مناسبت روز جهانی معماری

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

به گزارش ایسنا، فریدون رضوی کیا - رییس بنیاد معماری و شهرسازی ایران - به مناسبت روز جهانی معماری متنی نوشته است که بخشی از آن آمده است: «نخستین دوشنبه ماه اکتبر هر سال که مصادف با روز جهانی اسکان بشر است، از سوی اتحادیه بین‌المللی معماران (UIA)، به عنوان روز جهانی معماری نام‌گذاری شده است. اتحادیه بین‌المللی معماران برای امسال شعار «شهر سالم، شهر شاد» را انتخاب کرده است.

در طول قرن‌های گذشته، رشد سریع شهرها در جهان باعث ازدحام بیش از حد و فشار زیاد جمعیت در مناطق شهری شده است. مطابق آمار سازمان ملل متحد 54 % جمعیت جهان در شهرها ساکن هستند که این آمار در سال 2050 میلادی به بیش از 60 % خواهد رسید. رشد جمعیت در مناطق مختلف شهری تأثیر منفی بر محیط زیست و سلامت شهروندان داشته‌ و توسعه و مدیریت شهرها را از جنبه‌های گوناگونی مانند: زیرساخت‌ها، تجهیزات، حمل‌و‌نقل، مسکن و نیازهای اولیه ساکنان، دشوار و پیچیده کرده است.

معماران وظیفه دارند با استفاده از اصول پایداری در طراحی‌های خود، به رفاه شهروندان و ارتقای بهداشت عمومی کمک کرده و طراحی پایدار را به عنوان یکی از اصول اساسی در برنامه‌ریزی معماری و شهرسازی مدنظر قرار دهند به نحوی که تأثیر منفی ساخت و سازها بر محیط زیست را به حداقل ممکن کاهش دهند.

ما برای طراحی به استفاده از تمام عناصر مربوط به معماری سبز و پایدار مانند استفاده از انرژی پاک، استفاده از مصالح تجدیدپذیر یا قابل بازیافت، توجه به ارتقای کیفیت محیط داخلی ساختمان، تصفیه آب و نوآوری نیاز داشته و به آن متعهد هستیم.

هم اکنون مناطق شهری بیش از 70% انرژی جهان را مصرف و به همین نسبت هم مسوول تولید دی‌اکسید کربن و گازهای گلخانه‌ای هستند. لذا معماران وظیفه دارند با این تهدید زیست‌محیطی مقابله کنند به نحوی که با استفاده از اصول پایداری و مدیریت صحیح زیست محیطی، آلودگی‌های ناشی از مداخلات معماری در محیط زیست را به حداقل ممکن و آلودگی‌های ناشی از ساخت و سازها را به صفر برسانند.

سلامت جسمی و سلامت روانی مکمل یکدیگر هستند. ارتقای فرهنگ و هنر اساس توسعه‌ی شهرها به شمار می‌روند. در همین راستا مدیران شهری بایستی با ساخت و راه اندازی موزه‌ها، گالری‌ها، مراکز نمایشگاهی، تماشاخانه‌ها و ... برای شهروندان محیطی شاد و سرزنده فراهم کنند.

معماران نیز باید نقاط قوت شهرها را مانند رودخانه‌ها، جنگل‌ها و اماکن عمومی و تفریحی را در طراحی‌ها برجسته کرده و در جهت حفاظت و احیای آن‌ها کوشش کنند. همچنین امکان استفاده از این منابع خدادادی را برای تفریح، رفاه، شادابی و سرگرمی شهروندان فراهم کنند.

حفاظت از میراث فرهنگی یعنی حفاظت از بناها و محوطه‌های تاریخی غرور ملّی و هویت فرهنگی و احساس تعلق به شهرها را تقویت می‌کند. در همین راستا معماری علاوه بر کارکرد اصلی خود که بهبود کیفیت زندگی است، بایستی به عنوان هنر و صنایع دستی برای عموم مردم حفظ شود.

بنیاد علمی پژوهشی معماری و شهرسازی ایران از عموم مردم به ویژه معماران و علاقمندان به معماری دعوت می‌کند که در برنامه‌هایی که به مناسبت گرامی‌داشت روز جهانی معماری در سی و یک استان کشور برگزار می‌شود، شرکت کنند. این مجموعه از برنامه‌ها با هدف تبیین نقش معماران در طراحی و ساخت فضاها، تجهیزات، مسکن و مناظر شهری سالم که منجر به توسعه، سلامت، شادابی و کیفیت زندگی شهروندان می‌شود ، طرح‌ریزی و اجرا می‌شوند.

در پایان روز جهانی معماری را به عموم معماران و علاقمندان به معماری تبریک گفته و روز معماری سازنده و خلاقی برای همگان آرزومندم.»

آخرین بروز رسانی مطلب در جمعه ، 18 مهر 1393 ، 18:28

World Architecture Day

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

مدیریت مرکز مطالعات شما ، روز جهانی معماری را به همه معماران عضو خصوصا معماران ایرانی و مسلمان تبریک میگوید و برای اعتلای معماری آرزومند موفقیت همه معماران است.

Management Center, World Architecture Day to all registered architects, architects especially Iranian and Muslim architecture congratulate and wish to promote the success of all architects.


Management Center, Día Mundial de la Arquitectura a todos los arquitectos colegiados, arquitectos especialmente iraní y musulmana arquitectura felicitar y desean promover el éxito de todos los arquitectos.Management Center, la Journée mondiale de l'Architecture à tous les architectes inscrits, les architectes en particulier iranienne et musulmane l'architecture féliciter et souhaitent favoriser la réussite de tous les architectes.Management Center, World Architecture Day an alle registrierten Architekten, Architekten besonders iranischen und islamischen Architektur gratulieren und wünschen, um den Erfolg aller Architekten zu fördern.


مركز الإدارة، والهندسة المعمارية العالم اليوم لجميع المهندسين المعماريين المسجلين والمهندسين المعماريين وخاصة الإيرانية والإسلامية تهنئة الهندسة المعمارية وترغب في تعزيز نجاح جميع المهندسين المعماريين.

فوری ترین نسخه برای طراحی شهری مشهد ایجاد سازمان زیباسازی است

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف
مدیر خانه هنرمندان مشهد:
فوری ترین نسخه برای طراحی شهری مشهد ایجاد سازمان زیباسازی است
تاریخ انتشار : ۱۱ مهر ۱۳۹۳ در ۱۰:۲۳ ق.ظ
چاپ خبر
 
جلسه هم‌اندیشی با موضوع «ویژگی های محیطی و مبلمان شهری در مشهد و چند شهر دنیا» با ارئه محمد هادی عرفان مدیر خانه هنرمندان مشهد و کارشناس ارشد معماری در ساختمان مرکزی شهرداری مشهد برگزار شد.
images

به گزارش صبح توس، مدیر خانه هنرمندان مشهد در این جلسه گفت: در سخت بودن اعمال ضوابط در سیمای شهری و طولانی بودن فرایند بهبود تدریجی هویت کالبدی و خوانایی شهری، اهم گفتگوی مشترک مردم با مردم  مردم با شهر و مردم با مدیریت شهر در  گرافیک محیطی و مبلمان شهری صورت می گیرد.

 

وی ادامه داد: مبلمان شهری و گرافیک محیطی توان ساخت هویت شهری را ندارد ولی در وضعیت فعلی بار جدی خاطره سازی و ایجاد تصویر ذهنی  تا قوام یافتن سیمای شهری مناسب  بر عهده مبلمان شهری است.

 

عرفان تصریح کرد: جذابیت گرافیک محیط و مبلمان شهر بطور مستقیم در سرمایه شهر تاثیر دارد و صد البته نباید بزک شهری را جایگزین این دو پنداشت.

 

این کارشناس ارشد معماری ضمن بیان اینکه شهر همانند یک خانه نیاز به اثاث و تجهیزات دارد تا آسایش مناسب را برای شهروندان در مواقع حضور در فضای عمومی فراهم آورد، افزود: مبلمان شهری ، مشخصا انواع لوازم و المانهایی است که کارکرد در فضای عمومی شهری دارند و  کیوسک، نیمکت، روشنایی ، سطل زباله ، رمپ، فلاورباکس(گلجای)، استند، بیلبورد، باجه تلفن، انواع تابلوهای راهنما و تابلوهای ترافیکی نمونه هایی از مبلمان شهری هستند.

 

مدیر امور هنری شهرداری مشهد خاطر نشان کرد: مبلمان ترافیکی را اینگونه بپذیریم که شامل همه نوع طراحی محیطی منجر به بهبود کارآیی تردد باشد، با این نگاه پلها، جدولها، لبه ها و.. در این حوزه می گنجند.

 

عرفان همچنین بیان کرد: نقاشی دیواری، هنری شهری در شهرهای اروپایی نیست زیرا نماهای ماندگار شهرهای اروپایی  نیاز به کارهای موقت را از بین برده است و آنچه نقاشی دیواری خوانده میشود که در موارد بسیار معدود و محدود و بیشتر جنبه تفننی دارد.

 

این مدرس دانشگاه اذعان داشت: شایسته است که بپذیریم رقابت امروز کلانشهرها با یکدیگر در مساله توسعه پایدار و جذب نخبگان است و تلاش شهرهای موفق دنیا برای خلق فضای شهری متناسب با سبک زندگی دانشمندان و تحصیل کردگان نکته ای عمیقا مهم است.

 

وی همچنین اظهار داشت: دوره ژست برنامه ریزی شهری گذشته است و شهرهای موفق به مدد هوشمند سازی خدمات برنامه ریزی شهری ، از گردنه خدماتی از قبیل صدور پروانه گذشته اند و پیچ تاریخی بقای شهرها، امروزه در ایستگاه طراحی شهری و خصوصا، طراحی فضای مناسب و مجهز شهری به مبلمان و گرافیک توقف کرده است.

 

عرفان فوری ترین نسخه برای طراحی شهری مشهد را ایجاد سازمان زیباسازی دانست و افزود: فرصت- تهدید! بدنه متخصص در برنامه ریزی شهری و تهدید تحقق تنها ۴۹ درصدی طرح جامع قبلی، قابل درک است ولی نباید شهر به بهانه یا دلیل این معضل، از جهش کیفیت محیطی اش غافل بماند که در صورت تاخیر مدیریت، بازار خودش راهش را با هزینه ای بسیار بالاتر و با خطاهایی به مراتب بزرگ پیدا خواهد نمود.

 

عرفان در زمینه طرح ایجاد سازمان زیباسازی بیان کرد: شهرداری مشهد در سال حدود ۲۰۰ میلیارد تومان در حوزه مطالعات فضای شهری هزینه می کند و اما سازمان های مختلف در این زمینه پاسخگو نیستند.

 

وی ضمن بیان اینکه ۱۶ سازمان مختلف به نوعی درگیر فضای طراحی شهری هستند، اظهار داشت: در صورت تشکیل سازمان زیباسازی شهری در مشهد این سازمان پاسخگو خواهد بود و از این وضعیت بلاتکلیفی خارج می شویم.

 

اما در پایان این جلسه کمال سرویها نائب رئیس شورای شهر مشهد به خبرنگار ما گفت: مبلمان شهری در ۵ سال اخیر رشد خوبی کرده و توانسته توجهات زیادی را به خود معطوف نماید یعنی انتظارات مردم نسبت به مبلمان شهری بالاتر رفته است.

 

وی ادامه داد: به هر حال مشهد تفاوت هایی با سایر شهر ها دارد و زائرین زیادی  می خواهند از مبلمان شهری ما استفاده کنند و تاکنون از تجربیات مناسب سایر شهرهای دنیا در حوزه مبلمان شهری استفاده کرده ایم.

 

سرویها افزود: در ارائه خوب آقای عرفان دیدیم که در حال حاضر تفاوت فاحشی بین مبلمان شهری مشهد با سایر شهرهای مهم دنیا وجود دارد و قطعا سیما و منظر شهری ما می تواند رشد بیشتری داشته باشد تا مردم در یک فضای با نشاط زندگی روزانه خود را بگذرانند.

مهمترین مسابقه معماری بافت پیرامون حرم مطهر آغاز شد.

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

میدان قبله /ورودی و خروجی حرم مطهر رضوی

فضای شهری میدان قبله، در میان دو ورودی اصلی حرم مطهر (باب الرضا (ع) و باب الجواد (ع))، به مساحت 1.8 هکتار قرار دارد. این میدان برقرارکننده پیوند میان شهر و حرم خواهد بود، و به عنوان فضای ورودی و خروجی عمل خواهد کرد. برای استفاده از ظرفیت های فضای شهری در جهت خدمت رسانی به شهروندان و زایران و گردشگران، امکان استفاده از 4تراز زیرسطحی و پیوند یافتن با ایستگاه قطار شهری در تراز 4- فراهم شده و برنامه کالبدی میدان قبله متوجه به آن و مبتنی بر فعالیت های اجتماعی و آیینی، تجاری وخدماتی به عنوان ”پیش فضا و پس فضای مدنی متصل به حرم مطهر رضوی“ تدوین شده است.
مسابقه دومرحله ای طراحی شهری و معماری میدان قبله، با تصمیم و اقدام مجری طرح و با مدیریت سیدمحمدباقرطباطبایی برای دستیابی به انگاره های خلاقانه و اصیل، افزایش کیفیت طرح میدان قبله و مقاصد فرهنگی و آموزشی، برگزار می شود. از تمامی معماران و شهرسازان که خواهان اندیشیدن و درانداختن طرحی نوین و تبیین نحوه نظم بخشی به فضا و فعالیت مدنی و فرهنگی در عصر حاضر در قالب میدانی شهری هستند، دعوت و تقاضا می شود در این مسابقه بزرگ، از طریق ثبت نام در همین سایت شرکت کنند.

• مرحله اول: ایده پردازی ( موضوع همین فراخوان)/ بر اساس ثبت نام در همین سایت
• مرحله دوم : تهیه طرح ( برگزیدگان مرحله اول) / بر اساس داوری آثار مرحله اول

تمامی اطلاعات مورد نیاز برای شرکت در مسابقه در این سایت قرار دارد و قابل بارگیری می باشد. رویدادهای مسابقه از طریق همین سایت به اطلاع مسابقه دهندگان خواهد رسید. پرسش های مسابقه دهندگان درهمین سایت دریافت و به آنها پاسخ داده خواهد شد.


برای اطلاعات بیشتر ر.ک. به :

http://mqcompetition.ir/

شماره نخست نشریه «پژوهشهای منظر شهر»بهار و تابستان ۱۳۹۳-

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف
شماره نخست نشریه «پژوهشهای منظر شهر»بهار و تابستان ۱۳۹۳-

شماره نخست نشریه «پژوهشهای منظر شهر» /  بهار و تابستان ۱۳۹۳  منتشر شد.

مجموعه مقالات شماره نخست  به شرح زیر می باشد. جهت دریافت اصل مقالات به وب سایت نشریه فرمائید. این نشریه آماده دریافت مقالات پژوهشگران محترم از طریق سامانه ارسال مقالات خود می باشد. دو فصلنامه «پژوهش‌های منظر شهر» از اساتید، دانشجویان و پژوهشگران رشته های معماری، مرمت، شهرسازی، معماری منظر، طراحی شهری، طراحی محیط و سایر حوزه های مرتبط دعوت می نماید مقالات علمی خود را با رعایت «ضوابط نگارش مقالات نشریه» تنظیم و از طریق «سامانه ارسال مقالات» سایت به صورت الکترونیکی ارسال دارند.

کلیدواژه «منظر» به مثابه فصل مشترک طراحی منظر و طراحی شهری، محور اصلی این نشریه است که به سبب وسعت معانی طیف گسترده‌ای از مفاهیم و رویکردها را دربر می‌گیرد. برخی موضوعات پیشنهادی نشریه در زیر آورده شده اما با این حال به موارد ذکر شده محدود نمی‌شود: منظر تاریخی شهر، تاریخ منظر و باغ ایرانی در قرارگاه‌های شهری، منظر فرهنگی و طبیعی و نسبت آن با سکونت‌گاه‌های شهری، منظر عینی و ذهنی شهر، سیمای شهر و منظر خیابان، کیفیات بصری شهر، پارک‌ها، فضاهای سبز و باز شهری، مطالعات تطبیقی و موردپژوهی در منظر شهری.


وب سایت نشریه: www.julr.ir

 
 


کنفرانس بین المللی نیارش شهر پایا

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف
کنفرانس بین المللی نیارش شهر پایا
اصول و قواعد پایداری از ابتدایی ترین تا پیچیده ترین فناوری ها ، باعث می شود پایداری از مباحث محیط زیست فراتر رفته و علاوه بر برخورداری جامعه کنونی از زیرساخت های مختلف تکنولوژی و ارتباطات، ابعاد گوناگونی نظیر پایداری های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را نیز در برگیرد. لذا انتظار می رود که شهرسازان، معماران و مجریان مدیریت شهری با اتکا به خلاقیت و نوآوری، تحقیقات علمی پیشین و نظریه های علمی جدید به نیارشی پایا در شهری پایدار بپردازند.

موضوع توسعه پایدار با الگوهای کهن اسلامی ایرانی از جمله مباحث مهم در معماری و شهرسازی است، که بخشی از تولیدات دانش بنیان مجامع علمی ایران و جهان را به خود معطوف ساخته؛ لذا موسسه سفیران فرهنگی مبین در راستای رسالت ها و فعالیت های علمی پژوهشی خود بنا دارد کنفراس علمی و تخصصی نیارش شهر پایا را در آذرماه سال ۱۳۹۳برگزار نماید.

 

اهداف:
۱٫معرفی آخرین دستاوردهای علمی _ پژوهشی و نمایه سازی آنها در پایگاه های استنادی ایران و جهان
۲٫تبیین مفاهیم و اهداف شهر پایا و تولید ادبیات علمی و دانش بنیان در حوزه عمران، معماری و شهرسازی
۳٫هم افزایی میان اندیشمندان، متخصصان عمران، معماری وشهرسازی با مقامات و مسئولین مدیریت شهری و شهرسازی درحوزه پایداری
۴٫ارتقا سطح دانش جامعه مهندسی و عموم در شهرپایا و استفاده از فناوری های نوین در حوزه ساخت وساز شهری و مدیریت شهری
۵٫ارائه ی راهکارهای موثر و پایدار در برون رفت از چالش های عمران ، معماری ، شهرسازی و محیط زیست و مشکلات ساخت و سازهای شهری


تاریخ های مهم

تاریخ ارسال مقالات: تا ۳۰ آبان ماه ۱۳۹۳
تاریخ اعلام نتایج داوری:  حداکثر دوازده روز کاری بعد از ارسال مقاله
تاریخ صدور گواهینامه:  حداکثر یک هفته بعد از ثبت نام نهایی
تاریخ برگزاری همایش: آذرماه ۱۳۹۳


محورهای همایش:

۱_مدیریت، برنامه ریزی شهری و توسعه پایدار۲_شهرسازی و توسعه شهری پایدار۳_معماری پایا۴_فرهنگ، پایداری اجتماعی، مدیریت شهری و معماری۵_معماری و شهرسازی ایرانی اسلامی پایدار۶_عمران و پایداری۷_سازه و بهسازی لرزه ای۸_مدیریت بحران و پدافند غیر عامل در معماری و شهرسازی۹_منظر شهری و توسعه پایدار۱۰_مرمت، احیا و نوسازی آثار فرهنگی تاریخی


مدیریت، برنامه ریزی شهری و توسعه پایدار

آینده پژوهی در مدیریت شهری
مدیریت‌ شهری، سازمانهای متولی وچالش‌های شهرنشینی
مدیریت شهری و توسعه گردشگری
استاندارد‌های زندگی،کیفیت محیط شهری و رضایت شهروندان
نقش‌ اداری‌ – اجرایی‌ سیستم‌ مدیریت‌ شهری
مدیریت امکانات شهری، فرهنگ شهروندی و ارتقای شبکه های تأمین خدمات شهری
الگوهای توسعه شهری و کاربرد فن آوری های نوین در صنعت ساختمان


شهرسازی و توسعه شهری پایدار

شاخص ها، سیاست ها، موانع و محدودیتهای توسعه شهری
شهرسازی نوین(شهرها و شهرکها)، سیاست‌های ملی _ منطقه‌ای
حکمروایی شایسته و مشارکت مردمی در توسعه شهری پایدار
تجارب توسعه شهری پایدار در جهان و ایران
توسعه صنعت گردشگری و توسعه پایدار شهری
فنآوری‌های نوین و توسعه شهری
فنآوری و شهر الکترونیک
الگوهای شهرسازی و  معماری نوین جهت صرفه جویی در مصرف انرژی


معماری پایا

معماری بومی، الگوها و مدل ها
گرافیک شهری و زیبایی شناسی در معماری  پایا
هویت شهری و معماری خیابانی
الگوهای توسعه پایدار و تاثیرات آن
ارتباط معماری و شهر پایدار
ساختمان های هوشمند، روش ها، فناوری ها وتکنولوژی های نوین
انرژی های نو، اقلیم و چگونگی مصرف انرژی
الگو برداری از طبیعت در معماری


فرهنگ، پایداری اجتماعی، مدیریت شهری و معماری

مبانی نظری و شاخص‌های فرهنگی تاثیرگذار بر  معماری و شهرسازی
معماری، فرهنگ و رفتارهای اجتماعی
الگوهای پایداری اجتماعی- فرهنگی در معماری و شهرسازی سنتی
پیوست فرهنگی و طرحهای معماری و شهری
چالش‌های فرهنگی و راهکارهای کالبدی و غیرکالبدی فرسودگی شهری
ناهنجاری‌های فرهنگی، کجروی‌های اجتماعی و آسیب‌های شهری
آلودگی‌های شهری، امنیت روانی و اجتماعی در شهرها


معماری و شهرسازی ایرانی اسلامی پایدار

الگوهای توسعه و مدیریت شهر ایرانی اسلامی
نقش هویت اسلامی در شهرسازی و معماری پایدار
بوم‌گرایی، شهرسازی و معماریاسلامی ایرانی
مفهوم شناسی پایداری در سازماندهی شهرهای ایرانی اسلامی
نقش آموزه‌های دینی در شکل‌گیری  شهرسازی و معماری پایدار


عمران و پایداری

زمین شناسی، مهندسی ژئوتکنیک و معدن
مهندسی راه، حمل‌و‌نقل و ترافیک شهری
مدیریت ساخت، مدیریت پروژه و مهندسی ارزش
فناوری های نوین، مصالح ساختمانی و صنعتی سازی ساختمان
رایانه، هوش مصنوعی و مهندسی عمران
ژئوفیزیک و سد سازی
سیستم های GIS، سنجش از راه دور و نقشه برداری
مدیریت مهندسی،  نظارت تخریب


سازه و بهسازی لرزه ای

مهندسی سازه و تکنولوژی بتن
هماهنگی شکلی سازه و معماری
توسعه شهری و مصالح بومی و نوین در سازه ها
دینامیک سازه و مقاوم سازی لرزه ای
مهندسی منابع آب، سازه‌های زمینی، هیدرولیکی و دریایی
تحلیل و نو آوری در طراحی سازه های پایدار(بتنی، فولادی و…)
فناوری های نوین (جداگر های لرزه ای ، میراگر ها و …) و بهسازی لرزه ای سازه ها
مقاوم سازی و بهسازی و زیر ساخت های شهری
بهسازی سیستم شریان های حیاتی ،بناها و پل ها
ایمنی سازه در زیر ساخت های شهری
عیب‎‎یابی لرزه‎ای سازه‎ها
اثر زلزله بر سازه های فضاکار، سازه های بنایی و سازه های ویژه
روشهای بهسازی و مقاوم‎سازی سازه‎ها
سازه های غیرساختمانی و صنعتی


مدیریت بحران و پدافند غیر عامل در معماری و شهرسازی

راهبردهای پیشگیری، آمادگی، مقابله و مواجهه با بحران و بعد از بحران
مدیریت بحران و کاهش آسیب های ناشی از سوانح و حوادث
مدیریت ریسک و مدیریت موثر بحران در جامعه
آسیب‌پذیری، ساخت و بهسازی اماکن، شریان‌ها و مقابله با بحران‌ها و سوانح
نقشه های آسیب پذیری مناطق پر خطر شهری، روستایی و صنعتی
هزینه‌ها، خطرات، محاسبه ریسک بحران
سیستم اطلاعات جغرافیایی و مدیریت بحران، سوانح و حوادث


منظر شهری و توسعه پایدار

مبانی برنامه ریزی، طراحی و اجرا در منظر شهری
ضوابط، استانداردها، قوانین و مقررات در منظر شهری
اصول اکولوژیکی در مدیریت منظر شهری
عناصر سازنده در مناظر شهری، شهرهای سنتی و شهرهای جدید
منظر شهری، فرهنگ، هویت و مسایل اجتماعی
منظر شهرهای اسلامی و تجارب موفق جهانی
منظرشهری، آسیب‌شناسی و چالش ها


مرمت، احیا و نوسازی آثار فرهنگی تاریخی

بازسازی و بهسازی آثار تاریخی در نوسازی شهری
مشکلات و روش‌های احیای بافت‌های فرسوده شهری
تجارب موفق بهسازی و نوسازی بافت های فرهنگی تاریخی
تاثیر تکنولوژی های جدید ساخت در بافتهای شهری


 تماس با دبیرخانه کنفرانس:

دفتر تهران–اقدسیه–جنب بانک پاسارگاد–ضلع شمالی بزرگراه ارتش، پلاک ۱۱۳،ط ۴-واحد شرقی_دفتر شما–موسسه سفیران فرهنگی مبین
دفتر بوشهر- خیابان خلیج فارس- خیابان نسیم ۲۱- مرکز راهبری مهندسی فرهنگی استان-موسسه سفیران فرهنگی مبین
دفتر هیأت علمی – بوشهر،خیابان امام خمینی ره–خیابان فردوسی–پارک علم و فناوری خلیج فارس–طبقه سوم واحد ۳۰۹_موسسه سفیران فرهنگی مبین


تلفن های تماس:

کارشناسان موسسه:  ۲۸۴۲۱۴۰۴_۰۲۱    زمان تماس : روزانه ۸ الی ۱۷  به غیر از روزهای تعطیل و جمعه ها
تلفن اختصاصی معاونت آموزش و کارگاه های آموزشی:  ۰۹۰۲۳۴۵۱۴۰۴
پیگیری مقاله، ارسال مدارک، داوری مقاله، واریز وجه، صدور گواهینامه،کمیته علمی: ۰۹۱۰۱۱۰۱۴۰۴
زمان تماس : روزانه ۸ الی ۱۵ و همچنین ۱۷ الی ۱۹ به غیر از روزهای تعطیل و جمعه ها
پست الکترونیکی: آدرس ایمیل جهت جلوگیری از رباتهای هرزنامه محافظت شده اند، جهت مشاهده آنها شما نیاز به فعال ساختن جاوا اسكریپت دارید
سایت مرتبط:

گردهمآیی تخصصی «روشهای پیشرفته طراحی و ساخت در معماری زمینه گرا» باحضور «تویو ایتو»

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف
گردهمآیی تخصصی «روشهای پیشرفته طراحی و ساخت در معماری زمینه گرا» باحضور «تویو ایتو»
اولین گردهمآیی تخصصی “روشهای پیشرفته طراحی و ساخت در معماری زمینه گرا” باحضور “تویو ایتو” برنده ی جایزه ی پریتزکر ۲۰۱۳ ، ریچی میاکه، داراب دیبا و فرهاد احمدی با هدف معرفی، ارائه و نقد آخرین روشهای مورد استفاده در این حوزه، روزهای ۱۶ و ۱۷ مهرماه در تبریز به همت “انستیتو مقاوم سازی لرزه ای ایران” با همکاری “کانون معماران معاصر” برگزار خواهد شد.

این گردهمآیی ۲روزه، میزبان گروههای مختلف و متنوع از جامعه علمی و حرفه ای معماری خواهد بود.
در روز اول گردهمآیی، میزگردی تخصصی با حضور سخنرانان کلیدی و با محوریت بیان تجربه ها ودیدگاههای رایج در این زمینه تشکیل میگردد. این نشست در صبح و بعدازظهر ادامه خواهد یافت و در انتهای آن، جلسه پرسش و پاسخ حاضرین برگزار خواهد شد. روز دوم گردهمآیی اختصاص به برگزاری کارگاه تخصصی و ارائه مقالات تخصصی در پانلهای همایش خواهد داشت. تمامی طراحان، پژوهشگران و دانشجویان می توانند از این طریق تجربیات و دستاوردهای خود را با دیگر پژوهشگران به اشتراک گذاشته تا از فرصت دریافت نظرات دیگر متخصصین بهرمند گردند.

جهت اطلاع بیشتر به www.archca.com مراجعه نموده و یا با شماره های ۸۸۰۷۵۲۶۸ – ۸۸۰۹۳۲۵۵ – ۸۸۳۶۴۹۷۴ در کانون معماران معاصر تماس حاصل فرمایید.

 

صفحه 1 از 10