شما

مرکز مطالعات حکمت – دانش و فن معماری و شهرسازی ایرانی اسلامی

نامه سرگشاده مرکز مطالعات ش.م.ا به شورا یعالی انقلاب فرهنگی

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف
در پی انتشار خبری مبنی بر تدوین پیش نویس سند ملی معماری و شهرسازی در شورای عالی انقلاب فرهنگی پی ، مرکز مطالعات حکمت دانش و فن  شهرسازی و معماری ایرانی اسلامی - مرکز مطالعات ش.م.ا- جهت همکاری در تدوین این سند اعلام آمادگی کرد

در پی انتشار این خبر ، متن نامه مرکز بشرح زیر اعلام میگردد:

بسم الله الرحمن الرحیم

ریاست محترم کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی

 با اهدای سلام و احترام

باستحضار میرساند مرکز مطالعات حکمت  دانش و فن شهرسازی و معماری ایرانی اسلامی مرکز مطالعات ش.م.ا-  با هدف ارتقا کیفیت معماری و شهرسازی ایرانی اسلامی ، در سال 88 تاسیس شد. این مرکز به همت جمعی از معماران و شهرسازان  متعهد و دلسوز  و با کسب مشورت از فضلای حوزوی بر آن شده است تا همت خود را مصروف تولید معماری و شهرسازی ای در شان نظام اسلامی نماید.

از نمونه کارهای این مرکز میتوان به برگزاری هشت نشست تخصصی و نخستین همایش ملی جایگاه عناصر دینی در توسعه شهری در خرداد91 در مشهد اشاره داشت که میزبان  مشاور محترم مقام معظم رهبری و پژوهشگر عالیقدر جناب آقای دکتر ولایتی بود. و انعکاس مناسب در محافل تخصصی و علمی یافت.

هم چنین با هدف هم آهنگی میان شهرسازی ، معماری و شئون دینی نظام ؛ بحث بسیار مهم استفتاآت معماری ، شهرسازی و مدیریت شهری نخستین بار توسط این مرکز مطرح شد که با پاسخ و استقبال مراجع معظم تقلید مواجه شد و هم اکنون نخستین مجموعه استفتاآت منتشر گردیده است.

هم چنین با رایزنی با اکثر مراکز موفق در زمینه مطالعات بینامتنی مانند عزیزان فعال در تهران ، تبریز ، اصفهان و قم ، مجموعه احادیث راهبردی معماری مسکونی استخراج شده و آماده انتشار است.  

لذا این مرکز آمادگی دارد جهت تدوین نسخه نهایی سند ملی مذکور نقش تخصصی خود را ایفا نماید.

                                                                                                                                                                                       مهندس محمد هادی عرفان - رییس مرکز