شما

مرکز مطالعات حکمت – دانش و فن معماری و شهرسازی ایرانی اسلامی

پیام نوروزی موسس مرکز مطالعات

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف

بسم الله الرحمن الرحیم

یا مقلّب القلوب و الابصار، یا مدبّر اللّیل و النّهار، یا محوّل الحول و الاحوال، حوّل حالنا الی احسن الحال.

اَللّهُمَّ صَلِّ عَلی فاطِمَةَ وَ اَبیها وَ بَعلِها وَ بَنیها.

 

 میلاد مبارک حضرت فاطمه‌ی زهرا، صدّیقه‌ی کبریٰ (سلام‌الله‌علیها) را و عید نوروز را به همه‌ی شما اعضای  عزیز تبریک عرض میکنم. جامعه بزرگ و بین المللی اعضای مرکز مطالعات حکمت دانش و فن شهرسازی و معماری ایرانی اسلامی ، از گابن تا روسیه ، و از جای جای ایران زمین ، گرچه ممکن است در داشتن نوروز ایرانی با هم مشترک نباشند ، ولی به مدد دانش و خرد ایرانی می توانند در آغاز دقیق و علمی بهار با هم  شادی کنند. و صد البته اعضای محترمی که مسلمان هستند هم با شادباش سالروز ولادت دختر گرامی رسول مکرم اسلام شاد و خوشحال هستند.

سال گذشته تعداد اعضای این سایت و فعالیتهای مرکز مطالعات رشد معقول و قابل دفاعی داشت. و تعداد معتنابهی عضو جدید را از کشورهای چهار قاره اروپا ، آسیا و آفریقا و آمریکا  پذیرا بودیم که مایه مباهات و افتخار است .

همچنین خبر خوب بهاری  مرکز این است که به پشتوانه قریب به یک سال مطالعات تیم مشترکی از مهندسان و متخصصان علوم دینی احادیث راهبردی معصومین علیهم السلام در حوزه معماری مسکونی تدوین شد . و همچنین حدود یک سال کار طراحی ، بر روی این احادیث راهبردی ، نخستین واحد آپارتمانی که تلاش شده به این راهبردها نزدیک شود ، به اتمام رسید که به زودی اخبار مرتبط با آن در مناسبتی خوب رسانه ای خواهد شد . تلاش ما باعث شد در این واحد ، با فرض مساوی بودن وزن راهبردهای حدیثی قریب به 70% به آموزه های معصومین نزدیک شویم.

جا دارد که از لطف خداوند به ما بابت این اثر شکرگزار باشیم.

امید وارم بخش مهمی از کارهای زیاد انجام نشده درباره معماری ایرانی اسلامی با همت اعضا و لطف خداوند در سال جدید ایرانی سال 1396 به انجام برسد.