شما

مرکز مطالعات حکمت – دانش و فن معماری و شهرسازی ایرانی اسلامی

مسابقه طراحی سردر اصلی دانشگاه شیراز بهمن ماه برگزار می‌شود

فرستادن به ایمیل چاپ مشاهده در قالب پی دی اف
قطبی کارشناس معماری، دانشگاه شیراز در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو با اشاره به فراخوان برگزاری مسابقات ملی طراحی معماری سردر اصلی دانشگاه شیراز گفت: جایگاه ورودی دانشگاه شیراز، از ویژگی‌ها و امتیازات خاصی برخوردار است. این فضا علاوه بر کارکرد اصلی، به عنوان یک فضای ارتباطی، از لحاظ ادراکی و بصری نیز رابط بین معماری این فضا با مخاطبان آن در سطح شهری و بین المللی است.

قطبی مطرح کرد: بنابراین در طراحی این فضا ارائه معیار‌ها برای مطرح نمودن ارزش‌ها و هویت فرهنگی، اجتماعی و معماری اسلامی ایران ضروری است. در این راستا دانشگاه شیراز در صدد است برای طراحی سردر، ساماندهی و طراحی محوطه ورودی شرقی پردیس ارم، با هدف ایجاد هماهنگی مفهومی طرح با نقش هویتی دانشگاه شیراز، مسابقه‌ای برگزار کند.

کارشناس معماری دانشگاه شیراز بیان کرد: خلاقیت و نوآوری با نگاه فناورانه و بوم‌گرایی خلق اثری ماندگار شاخص و هماهنگ با اهداف دانشگاه و در بردارنده هویت علمی و پویای دانشگاه شیراز، توجه به مسائل نشانه شناسی و لحاظ معنا و روح معماری اسلامی دانشگاه شیراز، توجه به جلوه‌های نور پردازی، توجه به جزئیات تکنولوژی ساخت و مصالح اتصالات و نوع سازه و غیره... مواردی است که شرکت کنندگان باید رعایت کنند.

وی در ادامه گفت: خلاقیت و ابداع در طرح به روز بودن، توجه به مسائل خاص پروژه، میزان هماهنگی با سایت و بستر طرح و غیر معیار ارزشیابی طرح شرکت کنندگان در این مسابقه است.

قطبی تاکید کرد: مهلت ثبت نام این مسابقه تا ۱۸ دی ماه، همچنین آخرین مهلت تحویل آثار به دبیر خانه ۲ بهمن ماه، زمان داوری نیمه بهمن ماه و زمان اعلام نتایج نیمه دوم بهمن خواهد بود.

لازم به ذکر است، علاقه مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت www.sar_dar.shirazu.as.ir مراجعه کنند.